Kaj vse je mogoče, ko se ljudje samoorganizirajo za prihodnost, kakršno si želijo?
dodano: 3.9.2015
Umanotera
24. septembra 2015 med 17.30 in 20.30 vabljeni v Mestni muzej Ljubljana na Gosposki 15 na inovativen večer navdihujočih zgodb, ki oživljajo potenciale Slovenije!
V kavarni Mestnega muzeja bomo povedali in slišali:
Kako so »ljudje kot vi in jaz« vzeli prihodnost v svoje roke ter z modro rabo skupnih virov ustvarili zgodbe o uspehu – brez velikih denarjev, brez zvez in brez jadikovanja? Kateri so ključni faktorji, zaradi katerih samoorganizirane pobude bodisi zacvetijo bodisi propadejo? Kaj vse je možno, ko dediščino preteklosti nadgradimo s sodobnimi poudarki? Kako nam lahko dobro upovedane zgodbe pomagajo odkriti potenciale in možnosti, ki se jih doslej nismo zavedali? Kako lahko z združenimi močmi iz malih zgodb naredimo veliko zgodbo celostno uspešne Slovenije – na ekonomskem, družbenem in okoljskem področju? Na večer živih zgodb vabimo novinarje in druge agente sprememb, ki se zavedate, da so navdihujoče zgodbe ena najmočnejših valut, ki jih imamo ljudje: gradijo naš odnos do sveta, do samih sebe in do potencialov, ki jih (ne) zaznavamo.
Inovativno zasnovan večer prinaša: * tri v živo povedane zgodbe o moči soorganiziranja;
ena mednarodna: Anne Bregnballe, norveška raziskovalka samoorganiziranih projektov, dve slovenski navdihujoči zgodbi: Jože Kos, lesarski tehnik, podjetnik, povezovalec in Irena Rotar, glasnica samooskrbe in pobudnica projekta Štafete semen
* interaktivno izkušnjo skupnega prepoznavanja potenciala za še večje, skupnostne zgodbe o uspehu;
* kontaktne informacije o več kot 50 drugih velikih zgodbah »malih« ljudi, ki sprožajo navdih in premik k trajnostni paradigmi.
P. S. Vsi prisotni so povabljeni k aktivnemu sodelovanju: prepoznavanju potenciala za še večje zgodbe o uspehu, ki jih lahko ustvarimo, če združimo moči!
P. P. S. Število mest je omejeno. V podporo organizaciji večera prosimo za prijave na prijava@mgml.si.
Večer gosti Mestni muzej ob razstavi Voda; v sodelovanju z Umanotero, Slovensko fundacijo za trajnostni razvoj, Kulturno ekološkim društvom Smetumet, Društvom moderatorjev Slovenije ter Društvom Ognjič – projekt Skupaj za zdravje človeka in narave.
|