Aktualne novice

Cink — čudežna rešitev?

dodano: 26.5.2008

Matjaž Kološa (junijske novice Skupaj za zdravje človeka in narave)

Naše težave niso nastale v laboratorijih, zato bomo tam najbrž tudi rešitev težko našli. Neverjetno dobri rezultati, ki jih v svetu dosegajo na področju zdravljenja neplodnosti, so pogosto posledica zelo enostavnih metod, ki telesu le vrnejo tisto, kar smo mu vzeli.

Ena od snovi, ki je je v naši hrani vse manj, je tudi cink. Prav ta pa je odgovoren za nemoteno delovanje reproduktivnih organov, za naše alkalno bazično ravnotežje in je neke vrste upravljavec, ki v veliki meri skrbi tudi za nemoteno delovanje našega imunskega sistema.

Nikoli doslej ljudem ni primanjkoval cink, saj ga je (bilo) v žitih dovolj.
Kot znajo razložiti biodinamiki, so reproduktivne moči rastline direktno odvisne od globine njenih korenin: stara žita so bila zelo trpežna, razvijala so zelo globoke korenine in iz globin pobirala tisoče snovi, ki so jih za svojo vitalnost potrebovala.
Tudi na energijski ravni velja, da šele na globinah od 70 cm naprej delujejo reproduktivne sile.

Današnja žita so le bleda senca tistega, s čimer so se prehranjevali naši predniki. Že desetletja jih žlahtnijo le po kriteriju donosa, kar je iz njih »spralo« tisoče koristnih snovi in povečalo le delež najmanj koristnega škroba.

O koreninah, ki bi segale metre globoko, lahko le sanjamo. Po površini zemlje posipamo umetno gnojilo (N – dušik, P- fosfor,  K - kalij). Rastline to vedo, zato formirajo svoje korenine zelo plitko in se ne trudijo s prodiranjem mimo kamenja. To plačujemo z vse večjo debelostjo, alergijami na gluten in vse bolj očitnimi težavami z reproduktivnim sistemom. 

V Nemčiji stara žita, kot so enozrnica, dvozrnica, soržica ali pira, že kupujejo kot zdravilo v lekarnah. Razen zakladov dragocenega cinka je v njih še veliko neimenovanih snovi, ki očitno delujejo. V Sloveniji imamo srečo, da je stara žita možno dobiti veliko ceneje kot v tujini. Če želite iz njih dobiti največ, jih je najbolje kupiti v obliki zrnja in jih sproti mleti na mlinčku na kamne ali v kosmičnikih. Tako boste zaužili celoten spekter vitaminov, rudnin in beljakovin, ki pri skladiščenju hitro oksidirajo.
Tudi semena (sezamovo, laneno, sončnično) boste veliko lažje prebavili, če jih pred uporabo zmeljete v kosmičniku za semena.

Pozabite na laboratorije! Vsi čudeži, ki jih potrebujete, se lahko zgodijo že v vaši kuhinji.



<< Nazaj

Želite brati naše novice tudi v prihodnje?

Prepotrebna sredstva za delovanje projekta Skupaj za zdravje človeka in narave lahko donirate na več načinov.

1. Z neposredno donacijo preko varnega in enostavnega online plačila Paypal.


2. Tako, da namenite del vaše dohodnine: