Skupaj razkrivamo

3.1.2020

Ali rak pada z neba?

Morda imate prav! Vse več raka prihaja iz zraka – v obliki elektromagnetnega sevanja.

V prejšnji številki smo pisali o osmih ugotovitvah dr. Martina L. Palla, povezanih z elektromagnetnim smogom (EMS). Tokrat bomo pod drobnogled vzeli samo rakotvornost, ki jo dokazuje kar 35 raziskav, omenjenih v njegovem poročilu. 

Kot lahko preberemo: »Pogostnost raka možganov, žlez slinavk, akustičnega nevroma in dveh drugih vrst raka se z uporabo mobilne telefonije povečuje. Pri ljudeh, ki živijo blizu baznih postaj, so zaznali večji delež raka. V to so vpletene tudi druge vrste sevanj EMS. Večjo pojavnost raka so zaznali tudi pri radiooperaterjih, ki imajo opraviti z radijskim sevanjem, pa tudi pri tistih, ki delajo v bližini radarjev. 

Zgovorno je dejstvo, da so največ možganskega raka opazili pri dolgoročnih uporabnikih mobilne telefonije, ki veliko uporabljajo telefon, in to na ipsilateralni strani glave (na strani glave, ob katero prislanjajo mobilni telefon), ne pa tudi na kontralateralni strani. 

Imamo publikacijo (7), ki se ne osredotoča le na to, ali EMS povzroča raka, temveč tudi, kako. Dokument kaže, da lahko kaskadni učinki glavne tarče EMP na naše celice povzročijo raka na petnajst načinov, vključno z začetnim procesom ter s pospeševanjem in napredovanjem raka. Napredovanje obsega invazijo tkiv in metastaze. Vsak od teh rakotvornih dejavnikov deluje prek mehanizma kaskadnega učinka, ki ga povzroča glavni netermični mehanizem delovanja EMS«. Slednji je opisan v 2. poglavju njegovega poročila, ki je prevedeno tudi v slovenski jezik, preberete pa ga lahko na spletni strani https://www.zaslovenijobrez5g.si.

Številni znanstveniki in terapevti ugotavljajo, da posledice tovrstnih sevanj vse bolj zavirajo naše regenerativne procese. Onemogočajo samopopravljanje našega dednega zapisa, povečujejo oksidacijski pritisk na tkiva, zaradi česar se ta slabše obnavljajo, ter pomembno vplivajo na kakovost spanca, kar dodatno zavira naše regenerativne sposobnosti. Več o preprostih ukrepih, ki jih lahko izpeljemo tudi sami, si lahko preberete v novem priročniku Kako do več energije. Prazne baterije na eni strani in vse večje obremenitve iz okolja na drugi so slaba popotnica za zdravje. 

KDO JE PROF. DR. MARTIN L. PALL
Prof. dr. Martin L. Pall je na Univerzi John Hopkins z odliko diplomiral iz fizike. Na univerzi Kalifornijski tehnološki inštitut je doktoriral iz biokemije in genetike. Zdaj je zaslužni profesor biokemije in osnovnih medicinskih znanosti na Univerzi Washington State v ZDA ter član Phi Beta Kappa.

Ključne besede:
EMS, elektromagnetni smog, rak, rakotvornost, telefonija, regenerativni procesi

 

Sorodni članki:

0,015625

Želite brati naše novice tudi v prihodnje?

Prepotrebna sredstva za delovanje projekta Skupaj za zdravje človeka in narave lahko donirate na več načinov.

1. Z neposredno donacijo preko varnega in enostavnega online plačila Paypal.


2. Tako, da namenite del vaše dohodnine: